اپیشو

تلفن تماس :

09939944028

 1. صفحه اصلی
 2. /
 3. وبلاگ
 4. /
 5. دسته‌بندی نشده
 6. /
 7. قوانین انتشار اپلیکیشن در...

قوانین انتشار اپلیکیشن در اپ استور چیست؟

اپ استور نیز همانند گوگل پلی یک مارکت جهانی بسیار معتبر است.  مارکتی که شما در آن میتوانید محصولات مربوط به شرکت اپل را دانلود و روی تلفن همراه آیفون خود نصب کنید. محبوبیت در کنار امنیت و اعتبار در اپ استور باعث شده تا افراد بسیار زیادی بصورت روزانه از سراسر دنیا، برای دانلود اپلیکیشن یا بازی پا به این پلتفرم بگذارند. همین مسئله فرصت خوبی را برای شما ایجاد کرده تا تعداد کاربران خود را افزایش دهید. امروز ما در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم قوانین انتشار اپلیکیشن در اپ استور چیست، پس لطفا تا پایان این پست با ما همراه باشید.

قوانین انتشار اپلیکیشن در اپ استور

در اپ استور نیز همانند گوگل پلی، قوانین سختگیرانه‌ای برای انتشار اپلیکیشن وجود دارد. تفاوتی ندارد که از چه طریق اپلیکیشن خود را ایجاد می‌کنید. حتی اگر از روش تبدیل سایت به اپلیکیشن نیز استفاده کنید، بازهم رعایت این قوانین از اهم واجبات است. اگر تمایل دارید که بدانید قوانین انتشار اپلیکیشن در اپ استور چیست، این بخش برای شما بسیار مفید است.

قوانین انتشار اپلیکیشن در اپل استور

 • عملکرد اپلیکیشن بدون عیب باشد

اپ استور توجه بسیار زیادی روی عملکرد اپلیکیشن‌ها دارد. یکی از قوانین انتشار برنامه در اپ استور این است که برنامه شما بدون هیچ باگی باشد. تمامی بخش‌های اپلیکیشن یا برنامه باید به خوبی کار کند. وجود کرش، لگ، کندی، خطاهای منجر به خارج شدن از برنامه وغیره، از انتشار اپ شما در اپ استور جلوگیری می‌کند.

 • محتوا

محتوای اپلیکیشن شما باید برای تمام اقشار و سنین جامعه مناسب باشد. به همین دلیل برنامه‌های موجود در اپ استور باید از هرگونه تصاویر، متن، فیلم و موارد دیگر که به پورنوگرافی و خشونت مرتبط می‌شود مبرا باشند.

 • محتوای تولیدی توسط کاربر ( UGC )

در برخی از اپلیکیشن‌ها مثل اینستاگرام، آپارات، یوتیوب وغیره، کاربران محتوا را تولید می‌کنند. در این برنامه‌ها باید سازکاری بسیار دقیق برای بررسی محتوا داشته باشید تا محتوای ساخته شده توسط کاربران قوانین اپ استور را نقض نکند. همچنین باید روش‌هایی برای ریپورت ( گزارش ) محتوای مشکل دار در اپلیکیشن وجود داشته باشد.

 • حریم خصوصی

حریم خصوصی شاید خط قرمز تمام پلفترم‌های بزرگ در جهان باشد. تا جایی که مجلس سنای آمریکا، استفاده از تیک تاک را در این کشور به علت نقض حریم خصوصی غیر قانونی اعلام کرده است. برنامه شما نباید داده‌های حساس و حیاتی از کاربر را ذخیره و یا در فضاهای دیگر به اشتراک بگذارد. این یکی از مهم ترین قوانین انتشار اپلیکیشن در اپ استور است.

 • امنیت

یکی دیگر از قوانین انتشار برنامه در اپ استور، رعایت سطوح امنیتی بسیار مهم در اپلیکیشن است. اگر برنامه شما داده‌هایی را از کاربران ذخیره می‌کند، باید از آن داده‌ها نیز به خوبی محافظت کند.

 • نقض مالکیت معنوی

قوانین کپی رایت و مالکیت مادی و معنوی در تمام نقاط جهان به خوبی اجرا شده است. به همین دلیل شما نمیتوانید برنامه یا بازی افراد دیگر را با نام خودتان در اپ استور منتشر کنید. در صورت مشاهده چنین مواردی، احتمالا اپ استور حتی حساب توسعه دهندگی شما را نیز حذف خواهد کرد.

 • اپلیکیشن‌های مخرب

از زمان پیدایش ارز‌های دیجیتال، افراد زیادی سعی دارند تا با استفاده از دستگاه کاربران دیگر، ارز دیجیتال استخراج کنند. این مسئله از نظر اپ استور یک امر غیر قانونیست. بر اساس قوانین انتشار برنامه در اپ استور، اپلیکیشن‌های بد افزار، جاسوسی، استخراج کننده ارز دیجیتال به شکل بدون اجازه، جایی در این مارکت ندارند.

 • تبلیغات آزاردهنده

بر اساس قوانین اپ استور، تبلیغاتی که درون اپلیکیشن شما قرار میگیرد، باید منطبق با قوانین اپ استور اپل باشد. شما نمیتوانید از تبلیغات پاپ آپ به شکل افراطی یا آزاردهنده استفاده کنید.

 • پرداخت درون برنامه‌ای (IAP)

اگر برنامه شما به شکل پرداخت درون برنامه‌ای کاربران مبلغی را دریافت می‌کند، این مبلغ باید توسط درگاه اپل انجام شود. برنامه یا بازی نباید کاربران به روش‌های پرداخت خارج از اپل تشویق کند.

 • کیفیت محتوا

از دیگر قوانین انتشار برنامه در اپ استور، رعایت کیفیت است. برنامه شما نباید تقلبی یا کپی از برنامه دیگری باشد. برنامه یا اپلیکیشن باید ارزش جدیدی را خلق کند تا بتواند مجوز ورود در اپ استور را بدست بیاورد.

 • محتوای مروج خشونت

بر اساس قوانین اپ استور، انتشار برنامه‌هایی که خشونت علیه کودکان، حیوانات، ملت‌ها، نژادها، مردان و زنان را تبلیغ می‌کند، جایی در این مارکت ندارد.

 • محتوای حاوی موارد غیر مجاز

شما نمیتوانید برنامه‌هایی که حاوی محتوای آموزش مصرف الکل، مصرف دخانیات و مواد مخدر، ساخت بمب و سایر موارد غیر مجاز است را در اپ استور منتشر کنید.

بیشتر بخوانید : قوانین انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی استور چیست؟

سخن پایانی

انتشار اپلیکیشن در اپ استور، یکی از مواردیست که به رشد برنامه و بازی شما کمک بسیار زیادی می‌کند. اما باید قبل از انتشار بدانید که قوانین انتشار اپلیکیشن در اپ استور چیست. امروز ما در این مقاله شما را با قوانین انتشار برنامه در اپ استور آشنا کردیم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
مکالمه تلفنی
پیامک
باز کردن بستن
تماس با ما