اپیشو

تلفن تماس :

09939944028

  1. صفحه اصلی
  2. /
  3. وبلاگ
  4. /
  5. دسته‌بندی نشده
  6. /
  7. قوانین انتشار اپلیکیشن در...

قوانین انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی استور چیست؟

گوگل پلی بزرگترین مارکت جهانیست و کاربران بسیار زیادی از این پلتفرم بازی و برنامه‌های مورد نظر خود را دانلود می‌کنند. با اینکه این پلتفرم در ایران از دسترس خارج شده. اما هنوز هم کاربران ایرانی به کمک ابزارهای مختلف به این پلتفرم دسترسی پیدا می‌کنند. توسعه دهندگان با انتشار برنامه در گوگل پلی، برای برنامه‌های خودشان میتوانند نصب خوبی دریافت کنند. اما برای ورود به این پلتفرم بعد از تبدیل سایت وردپرس به اپلیکیشن باید ابتدا بدانید که قوانین انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی چیست؟ ما امروز قصد داریم تا در این مقاله شما را با این قوانین آشنا کنیم. پس لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

قوانین انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی چیست؟

قوانین انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی به این پلتفرم کمک می‌کند تا از کاربرانش در برابر آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی و مالی مراقبت کند. در حال حاضر گوگل پلی به عنوان معتبر‌ترین مارکت بازی و برنامه‌های اندرویدی شرایط بسیار سختی را برای اپلیکیشن‌های مخرب و ناقص قوانین ایجاد کرده. اگر قصد دارید که بدانید قوانین انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی چیست، تا انتها با ما همراه باشید.

خطر آفرینی برای کودکان

برنامه‌هایی که برای کودکان خطر آفرینی در پی داشته باشد از گوگل پلی برداشته می‌شود. برای مثال اگر در برنامه‌ای فعالیت‌های پدوفیلی ( آزار جنسی کودکان ) را ترویج دهد از گوگل پلی حذف می‌شود. همچنین مواردی مثل برنامه‌های شبیه سازی عمل جراحی پلاستیک یا چاقی و لاغری که باعث می‌شود کودک نسبت به بدن خود حس منفی دریافت کند خلاف قوانین گوگل پلی است. محتوایی که در دسترس کودکان قرار میگیرد هیچگونه فعالیت‌های جنسی مربوط به بزرگسالان را نباید به کودکان نمایش دهد.

محتوای جنسی

اما یکی دیگر از قوانین انتشار برنامه در گوگل پلی مربوط به محتوای جنسی است. بطور کلی انتشار محتوای جنسی به هر شکل در گوگل پلی ممنوع است. بر اساس قوانین انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی، هیچ برنامه‌ای حق انتشار تصاویر مربوط به بزرگسالان و پورنوگرافی را ندارد. البته در موارد خاص مثل استفاده آموزشی، علمی، مستند یا هنری انتشار تصاویر برهنه مانعی ندارد.

محتوای تنفر آمیز

انتشار اپلیکیشن‌هایی که در آن سخنان تنفر آمیز بر علیه گروه، قوم، مذاهب، ملیت و جنسیت خاص در گوگل پلی ممنوع است. این موارد میتواند شامل آموزش، مستندات، سخنان علمی، تصاویر، متن و غیره باشد.

قوانین انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی

محتوای خشونت آمیز

اما یکی دیگر از مواردی که در قوانین انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی جایگاه مهمی دارد، محتوای خشونت آمیز است. بطور کلی ارائه اپلیکیشن‌هایی با محتوای خشونت آمیز که خشونت علیه گروه، قوم، ملیت و مذاهب خاص را ترویج کند، در گوگل پلی ممنوع است.

قوانین انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی چیست؟ مبارزه با تروریسم

یکی دیگر از قوانین انتشار برنامه در گوگل پلی، جلوگیری از محتوای منتشر شده با سازمان‌های تروریستی است. بر اساس این قوانین، برنامه‌هایی که سبب استخدام افراد مختلف در سازمان‌های تروریستی شود ، در گوگل پلی جایی ندارد. البته اگر قصد انتشار برنامه‌هایی علمی، آموزشی و مستند در مورد سازمان‌های تروریستی را دارید میتوانید با ارائه اطلاعات کامل در مورد اپلیکیشنتان، آن را در گوگل پلی منتشر کنید.

جعل هویت

یکی دیگر از قوانین انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی، جلوگیری از جعل هویت است. جعل هویت یعنی شخصی برنامه‌ شخصی دیگری را کپی کند و آن را مجددا در گوگل پلی منتشر سازد. برای مثال شما نمیتوانید یک برنامه با نام و لوگوی Trust Wallet را مجددا در گوگل پلی منتشر کنید. چون اینکار باعث گمراهی کاربران و جعل هویت می‌شود.

سو استفاده از دستگاه کاربر

کاربران باید اپلیکیشن‌ها را بر روی دستگاه‌های اندرویدی نصب کنند. به همین دلیل برخی از افراد سودجو از این فرصت استفاده کرده و در حال سو استفاده از کاربران هستند. بر اساس قوانین انتشار برنامه در گوگل پلی، هیچ اپلیکیشنی حق سو استفاده از کاربرا را ندارد. گاهی اوقات توسعه دهندگان از داده‌های کاربران در جهت اهداف تبلیغاتی استفاده می‌کنند. آنها میتوانند با ارائه توضیحات به کاربر و دریافت مجوز‌های لازم از انها اینکار را به شکل قانونی انجام دهند و هیچ منعی از جانب گوگل پلی نیز ندارد.

اما مواردی مثل استخراج ارز دیجیتال به شکل مخفیانه توسط گوشی کاربر، مشاهده پیام‌ها و یا ارسال پیام عمومی بدون اجازه و اطلاع کاربر، دریافت مجوزهای غیر ضروری و موارد دیگر از نظر گوگل پلی غیر قانونیست و شما نمیتوانید برنامه‌هایی با این مضامین در گوگل پلی منتشر کنید.

قوانین گوگل پلی استور

بد افزار

بد افزارها عضو جدانشدنی از محصولات حوزه تکنولوژی هستند. بد افزارها انواع مختلفی دارند و برای اهداف مختلفی ساخته می‌شوند. بطور کلی انتشار بد افزار در گوگل پلی از نظر قانونی مشکل دارد و شما مجاز به انتشار آنها در این پلتفرم نیستید.

سخن پایانی

انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی یک امر بسیار مهم و ضروریست و میتواند باعث افزایش تعداد کاربران شما شود. اما قبل انتشار اپلیکیشن در این پلتفرم لازم تا بدانید که قوانین انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی چیست. ما در این مقاله شما را با قوانین انتشار برنامه در گوگل پلی آشنا کردیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
مکالمه تلفنی
پیامک
باز کردن بستن
تماس با ما