اپیشو

تلفن تماس :

09939944028

 1. صفحه اصلی
 2. /
 3. وبلاگ
 4. /
 5. دسته‌بندی نشده
 6. /
 7. PWA چیست؟ معرفی جامع...

PWA چیست؟ معرفی جامع و نحوه ساخت اپلیکیشن pwa

امروزه با دسترسی به گوشی‌های هوشمند، اپلیکیشن‌های مختلفی نیز در دسترس افراد قرار می‌گیرد. این اپلیکیشن‌ها معمولاً از طریق یک بازار نصب شده و برای کاربردهای مختلفی استفاده می‌شوند. اما PWA که بومی خوانده می‌شود، نوعی اپلیکیشن است که بدون نیاز به نصب و تنها با استفاده از مرورگر قابل دسترسی است. شما می‌توانید حتی بدون اتصال به اینترنت نیز از این اپلیکیشن استفاده کنید. در ادامه به معرفی سرویس PWA و ویژگی‌ های آن می‌پردازیم.

pwa چیست؟

Progressive Web App به برنامه‌هایی گفته می‌شود که ظاهر و تجربه کاربری وب سایت‌ها را به سطحی مشابه با اپلیکیشن‌های تلفن همراه می‌آورند. به عبارت دیگر وقتی از وب‌سایت‌هایی که با این رویکرد طراحی شده‌اند با مرورگر موبایل بازدید می‌کنید، این تجربه را خواهید داشت که انگار از یک اپلیکیشن موبایل استفاده می‌کنید، نه یک وب‌سایت که می‌توانید در آن گشت‌زنی کنید.

وب اپلیکیشن (PWA) برای دستگاه‌های تلفن همراه و دسکتاپ طراحی می‌شوند. به PWA‌ها می‌توان از طریق مرورگرها، مشابه وب سایت‌های کلاسیک دسترسی داشت، اما آنها مانند اپلیکیشن‌های موبایل کار می‌کنند. PWA دارای مزایایی مانند پشتیبانی آفلاین، بارگذاری سریع، قابلیت ایندکس راحت توسط موتورهای جستجو و… است. علاوه بر این، PWA‌ها نیازی به دانلود و نصب ندارند و فضای کمتری را در حافظه نسبت به برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های موبایل اشغال می‌کنند. در واقع باید گفت فناوری PWA برای ارائه تجربه کاربری بهتر برای دستگاه‌های موبایل و دسکتاپ طراحی شده است.

pwa چیست

وب اپلیکیشن (PWA) چگونه کار می‌کنند؟

وب اپلیکیشن (PWA) برنامه‌هایی هستند که بر روی دستگاه‌های تلفن همراه، لپ‌تاپ‌ها و مرورگرهای وب اجرا می‌شوند. برای اینکه PWA در وهله اول کار کند به یک مرورگر وب نیاز است و در حین نصب، این مرورگر فایل‌های HTML، CSS و جاوا اسکریپت مورد نیاز برنامه را دانلود و اجرا می‌کند.

برای باز کردن برنامه  PWA، کاربران باید به اینترنت متصل باشند. اگر کاربر اتصال به اینترنت داشته باشد، PWA را می‌توان در دستگاه دانلود کرد تا کاربر مجدداً از آن بازدید کند. همه عملکردهای PWA دانلود شده در دستگاه به طور معمول کار می‌کنند. پس از دانلود برنامه در دستگاه، اگر کاربر اتصال اینترنت نداشته باشد، PWA می‌تواند برخی از عملکردهای خود را با استفاده از داده‌های ذخیره شده در حافظه اجرا کند.

PWA‌ها می‌توانند از ویژگی‌های دستگاه کاربر استفاده کنند. این به برنامه اجازه می‌دهد تا تجربه بهتری را به کاربر ارائه دهد. اگر شما هم به دنبال استفاده از این فناوری مدرن و جذاب هستید سایت اپیشو appysho.com یکی از پیشتازان این عرصه بوده و طراحی وب اپلیکیشن خود را می‌توانید به ما بسپارید.

PWAها در نهایت برنامه‌هایی هستند که مانند اپلیکیشن‌های تلفن همراه ‌کار می‌کنند و به کاربران اجازه می‌دهند حتی در صورت عدم اتصال به اینترنت از برنامه استفاده کنند.

چرا وب اپلیکیشن (PWA) مهم هستند؟

زیرا نسخه وب اپلیکیشن (PWA) یک فناوری طراحی شده برای ارائه تجربه کاربری و عملکرد بهتر برای دستگاه‌های تلفن همراه و دسکتاپ هستند.  PWA‌ها سریعتر و با مصرف داده کمتر نسبت به اپلیکیشن‌ها ‌اجرا می‌شوند.

آنها همچنین نیازی به نصب یا دانلود در دستگاه‌ها ندارند، به این معنی که دسترسی آسان‌تر و استفاده کمتر از حافظه است.  PWA‌ها همچنین از دسترسی آفلاین پشتیبانی می‌کنند و می‌توانند توسط موتورهای جستجو ایندکس شوند و این فرصت را برای دستیابی به مخاطبان وسیع‌تری با هزینه کمتر فراهم می‌کنند. PWA‌ها همچنین هزینه‌های طراحی و توسعه را کاهش می‌دهند و بنابراین گزینه اقتصادی‌تری را ارائه می‌دهند.

به طور خلاصه، PWA‌ها مهم و سودمند هستند، به ویژه برای افراد و موسساتی که می‌خواهند پروژه‌های کم هزینه را توسعه دهند، زیرا تجربه کاربری بهتر، استفاده از حافظه کمتر، دسترسی آسان‌تر، فرصت دستیابی به مخاطبان گسترده‌تر و گزینه اقتصادی‌تر را ارائه می‌دهند.

بیشتر بخوانید : اپلیکیشن وب ویو یا وب اپلیکیشن چیست؟ معرفی جامع وب اپ ها

مزایای سیستم وب اپلیکیشن  (PWA)

در ادامه می‌توانید لیستی از مزایای اصلی وب اپلیکیشن‌ها را مشاهده کنید:

 • زمان بارگذاری سریع
 • پشتیبانی از دسترسی آفلاین
 • عملکرد بهتر
 • استفاده کمتر از اینترنت
 • استفاده از حافظه کمتر
 • دسترسی آسان‌تر
 • فرصتی برای دستیابی به مخاطبان گسترده‌تر
 • گزینه اقتصادی‌تر
 • تجربه کاربری بهتر

بارگذاری سریع

به دلیل فناوری و معماری این نوع طراحی، PWA‌ها می‌توانند زمان بارگذاری سریع‌تری را در مقایسه با وب سایت‌های کلاسیک و اپلیکیشن‌ها ارائه دهند که به تجربه بهتری برای کاربران کمک می‌کند.

پشتیبانی از دسترسی آفلاین

پروژه‌های PWA می‌توانند پشتیبانی دسترسی آفلاین را به کاربران ارائه دهند که در شرایطی که اینترنت وجود ندارد یا پهنای باند شبکه کم است، تجربه مثبت و مزیت دسترسی را برای کاربر فراهم می‌کند.

عملکرد بهتر

بسته به فناوری و معماری که در آن توسعه یافته‌اند، پروژه‌های PWA می‌توانند عملکرد بهتری نسبت به اپلیکیشن‌ها ارائه دهند و در نتیجه تجربه کاربری بهتری را به همراه داشته باشند.

پروژه‌های PWA عملکرد بهتری نسبت به اپلیکیشن‌ها دارد زیرا از کدهای جاوا اسکریپت، HTML و CSS تشکیل شده‌اند. این به برنامه‌ها اجازه می‌دهد سریع‌تر اجرا شوند، از حافظه کمتری استفاده کنند و از اینترنت کمتری استفاده کنند.

استفاده کمتر از اینترنت

پروژه‌های PWA به دلیل ویژگی‌های آفلاین و نیازهای کمتر دانلود منابع، می‌توانند با استفاده کمتر از داده کار کنند، که باعث کاهش مصرف اینترنت دستگاه‌ها می‌شود. این به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون نگرانی در مورد هزینه‌های اینترنت از برنامه استفاده کنند.

استفاده از حافظه کمتر

پروژه‌های PWA نسبت به اپلیکیشن‌ها ‌حافظه کمتری را اشغال می‌کنند زیرا فقط محتوای ضروری را بارگذاری می‌کنند. این امر باعث کاهش برنامه در حافظه دستگاه‌ها شده و عملکرد و استفاده مفید را برای کاربر فراهم می‌کند.

دسترسی آسان‌تر

پروژه‌های PWA نیازی به نصب یا دانلود روی دستگاه‌ها ندارند. این به کاربران اجازه می‌دهد تا راحت‌تر و سریع‌تر به برنامه دسترسی داشته باشند.

فرصتی برای دستیابی به مخاطبان گسترده‌تر

PWA‌ها را می‌توان توسط موتورهای جستجو ایندکس کرد و در نتایج گوگل آورد. این فرصت را فراهم می‌کند تا با دسترسی به کاربرانی که در موتورهای جستجو پرس و جو می‌کنند، به مخاطبان بیشتری دست پیدا کنید.

گزینه اقتصادی‌تر

PWA‌ها هزینه‌های طراحی و توسعه را کاهش می‌دهند و فرصت ارائه یک پروژه اقتصادی‌تر را فراهم می‌کنند.

تجربه کاربری بهتر

PWA‌ها می‌توانند عملکرد بهتر، زمان بارگذاری سریع‌تر، پشتیبانی از دسترسی آفلاین و رابط کاربری بهتر را ارائه دهند که امکان تجربه کاربری بهتر را فراهم می‌کند.

آموزش ساخت اپلیکیشن pwa برای سایت

سایت اپیشو به ادرس appysho.com یکی از ابزار های ایرانی تبدیل سایت به pwa است. شما می‌توانید بدون دانش و مهارت برنامه‌نویسی و تنها با چند کلیک، اپلیکیشن خود را بسازید. همچنین شما قادر خواهید بود متن‌ها، صفحات، رنگ‌ها، عکس‌ها، رسانه‌ها، لینک‌ها و سایر موارد را تنظیم و به آنها اضافه کنید.

1 – ابتدا وارد قسمت بسته های ساخت اپلیکیشن آیفون شوید و پکیج pwa را انتخاب کنید.

2 – در مرحله بعد با انتخاب گزینه مشاهده و ثبت سفارش فرم خرید نمایش داده میشود.

3 – اطلاعات درخواستی مانند لینک سایت , لوگو و … را وارد کنید و پرداخت را انجام دهید.

4 – در نهایت در طی ۱۲ الی ۲۴ ساعت نسخه نصبی اپلیکیشن شما آماده و فایل نهایی برای شما ارسال میشود.

5 – در نهایت با برگزاری فایل بر روی سرورتان با راهنمایی ما اپلیکیشن روی سایت شما فعال خواهد شد و کاربران میتوانند نصب کنند.

ساخت اپلیکیشن pwa

نتیجه‌گیری

پروژه‌هایی با سبک‌ها و اهداف مختلف را می‌توان با استفاده از فناوری وب اپلیکیشن اجرا کرد. این طراحی یکی فناوری مدرن برای هر سایت یا شرکتی محسوب می‌شود که می‌توانید به سمت طراحی آنها پیش رفته و نتایج قابل قبولی را برای خود رقم بزنید.

فناوری PWA را می‌توان به ویژه برای پروژه‌های تجارت الکترونیکی که می‌خواهند تجربه تلفن همراه را بهبود بخشند مورد استفاده قرار داد. اگر به دنبال جایی برای طراحی اصولی وب اپلیکشن‌ها می‌گردید یکی از بهترین شرکت‌ها سایت اپیشو appysho.com است. طراحان ما تضمین می‌کنند که بهترین طراحی وب اپلیکیشن را بر حسب به روزترین فناوری‌ها برای شما پیاده‌سازی کنند.

آنچه در این مطلب میخوانید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
مکالمه تلفنی
پیامک
باز کردن بستن
تماس با ما